ارابه اعتراض ارديبهشت داوطلبان استان کرمان

ارابه: اعتراض ارديبهشت داوطلبان استان کرمان انتخابات شوراها انتخابات 96 کرمانشاه صلاحیت

گت بلاگز اخبار اجتماعی قطع بیمه سلامت رایگان افراد متمکن به مرور ، بیمه رایگان هیچ نیازمندی قطع نمی‌شود

مدیرعامل شرکت بیمه سلامت راجع به احتمال قطع بیمه سلامت رایگان در صورت کم کردن بودجه، گفت: دولت ها در قبال افراد بی بضاعت مسئولیت دارند و اطمینان دارم هیچ گاه بی

قطع بیمه سلامت رایگان افراد متمکن به مرور ، بیمه رایگان هیچ نیازمندی قطع نمی‌شود

بیمه رایگان هیچ نیازمندی قطع نمی شود/قطع بیمه سلامت رایگان افراد متمکن به مرور

عبارات مهم : سلامت

مدیرعامل شرکت بیمه سلامت راجع به احتمال قطع بیمه سلامت رایگان در صورت کم کردن بودجه، گفت: دولت ها در قبال افراد بی بضاعت مسئولیت دارند و اطمینان دارم هیچ گاه بیمه هیچ فرد نیازمندی قطع نخواهد شد؛ البته جهت افراد متمکن کم کم این اتفاق خواهد افتاد و بیمه سلامت رایگان آنها قطع می شود.

به گزارش ایسنا، طاهر موهبتی در نشست خبری شب گذشته (25 بهمن) با اشاره به وجود 41 میلیون بیمه شده است سلامت در کشور، گفت: از این تعداد 9 میلیون و 800 هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت رایگان هستند.

وی افزود: پنج صندوق کارکنان دولت، سایر اقشار، بیمه روستاییان و عشایر، بیمه همگانی سلامت و بیمه سلامت ایرانیان زیرمجموعه بیمه سلامت قرار دارند.

قطع بیمه سلامت رایگان افراد متمکن به مرور ، بیمه رایگان هیچ نیازمندی قطع نمی‌شود

موهبتی با بیان اینکه دفترچه بیمه سلامت رایگان فقط قابل استفاده در مراکز درمانی و تشخیصی دولتی هست، گفت: این بیمه جهت افراد بی بضاعت است و قطعا افراد بی بضاعت توان مالی جهت مراجعه به بخش شخصی ندارند و کسی که دارد و می خواهد به بخش شخصی مراجعه کند، بیمه سلامت رایگان نیاز ندارد و اصلا سراغ این بیمه نمی آید. بعد طبیعی است افرادی که توان مالی نداشته تحت پوشش بیمه سلامت رایگان قرار گیرند و این افراد عمدتا از مراکز دولتی استفاده می کنند.

وی گفت: تنها در بخش سرپایی در بعضی استان ها که ظرفیت دولتی کفاف مراجعه بیماران را نمی دهد، امکان استفاده از دفترچه بیمه سلامت رایگان در مراکز شخصی فراهم شده است که دو استان سیستان و بلوچستان و کرمانشاه این شرایط را دارند که در کرمانشاه با توجه به بحث زلزله و زیاد کردن مراجعات این امکان فراهم شده است است.

مدیرعامل شرکت بیمه سلامت راجع به احتمال قطع بیمه سلامت رایگان در صورت کم کردن بودجه، گفت: دولت ها در قبال افراد بی بضاعت مسئولیت دارند و اطمینان دارم هیچ گاه بی

“پایگاه بیمه شدگان ایرانیان”؛ کورسوی امیدی جهت ادغام بیمه ها

موهبتی در خصوص ادغام بیمه ها با بیان اینکه این امر تا به امروز صورت نگرفته هست، گفت: بیمه سلامت با این نشانه به وجود آمد و قرار شد تمام بیمه ها ذیل بیمه سلامت تجمیع شوند، ولی این اتفاق تا به امروز محقق نشده هست.

مدیرعامل شرکت بیمه سلامت نگاه “بخشی” بیمه ها را عامل عدم تحقق این تجمیع بیان کرد و افزود: همه تنها منافع بخش خود را در نظر می گیرم و این درحالی است که نگاه ما باید ملی باشد و تا زمانی که این نوع نگاه حاکم هست، ادغام صورت نخواهد گرفت.

قطع بیمه سلامت رایگان افراد متمکن به مرور ، بیمه رایگان هیچ نیازمندی قطع نمی‌شود

وی با اشاره به راه اندازی “پایگاه بیمه شدگان ایرانیان”، گفت: در قانون بودجه سال آینده تاکید شده است که همه شرکت های بیمه ای موظف هستند اطلاعات جمعیتی خود را در این پایگاه بارگذاری کنند.

مدیرعامل شرکت بیمه سلامت افزود: با مراجعه هر فرد، از طریق این پایگاه با وارد کردن کد ملی فرد، استحقاق سنجی خدمت صورت می گیرد و بر مبنای آن عمل می شود.

مدیرعامل شرکت بیمه سلامت راجع به احتمال قطع بیمه سلامت رایگان در صورت کم کردن بودجه، گفت: دولت ها در قبال افراد بی بضاعت مسئولیت دارند و اطمینان دارم هیچ گاه بی

موهبتی تصریح کرد: ایجاد این پایگاه کورسوی امیدی جهت حرکت شرکت های بیمه ای به سمت ادغام ایجاد کرده است.

مدیرعامل شرکت بیمه سلامت در خصوص عدم پذیرش دفترچه بیمه سلامت رایگان در بعضی مراکز دولتی تاکید کرد: هیچ مرکز دولتی طرف قراردادی نمی تواند دفترچه بیمه سلامت رایگان را پذیرش نکند و عدم پذیرش آن تخلف آشکاری است که باید به وسیله مردم به ما گزارش شود.

قطع بیمه سلامت رایگان افراد متمکن به مرور ، بیمه رایگان هیچ نیازمندی قطع نمی‌شود

پیش بینی بدهی 9000 میلیاردی بیمه سلامت تا آخر سال

موهبتی در ادامه رقم بدهی های شرکت بیمه سلامت را تا آخر سال 9000 میلیارد تومان اعلام و تصریح کرد: بر اساس آینده نگری گزارش رسمی هیات مدیره شرکت تا آخر امسال رقم بدهی شرکت به 8000 تا 9000 میلیارد تومان خواهد رسید.

وی رقم بودجه سال گذشته شرکت را 12 هزار میلیارد تومان اعلام و تصریح کرد: این درحالی است که هزینه شرکت در همان سال 14 هزار و 900 میلیارد تومان بود.

مدیرعامل شرکت بیمه سلامت افزود: کسری بودجه شرکت در سال گذشته 5400 میلیارد تومان است که امسال قطعا 20 درصد به آن اضافه خواهد شد.

وی افزود: این میزان کسری جهت هر شرکتی یعنی ورشکستگی، ولی از آنجا که ما یک شرکت دولتی حمایتی هستیم همچنان به فعالیت خود ادامه می دهیم وگرنه عملا ورشکسته بودیم.

خدمات بیمه سلامت سقف می گیرد

حذف بیمه شدگان پولدار فعلا ممکن نیست

وی با اشاره به لزوم ضرورت مدیریت هزینه ها گفت: برنامه هایی جهت مدیریت هزینه ها در دستور کار داریم، از جمله قرار دادن سقف جهت خدمات و ایجاد منابع پایدار.

موهبتی افزود: یکی از اقداماتی که باید صورت بگیرد از بین بردن افراد متمکن از لیست بیمه سلامت رایگان هست.

وی با اشاره به طرح ارزیابی وسع بیمه شدگان در قانون برنامه ششم توسعه، گفت: انجام این کار ساز و کار خاصی می طلبد که بررسی حساب های بانکی و صورت های مالیاتی افراد از جمله آن است که این اطلاعات در کشور محرمانه است و عملا دسترسی به آن نداریم، بنابراین عملا این کار فعلا شدنی نیست.

کیفیت خدمات، خط قرمز شرکت است

6.5 میلیونی ایرانی بیمه نیستند

وی در خصوص تاثیر کم کردن بودجه در میزان و نوع خدمات و کیفیت آنها گفت: کیفیت خدمات خط قرمز ماست و به هیچ عنوان کم کردن بودجه تاثیری در میزان یا کیفیت خدمات شرکت نخواهد داشت.

وی افزود: مدیریت ما زمانی مدیریت خوب است که بتوانیم در کنار خدمات مطلوب، مدیریت هزینه را هم داشته باشیم.

موهبتی تصریح کرد: بعد باید سراغ اقدام دیگر از جمله سقف دار کردن خدمات بیمه و تأمین منابع پایدار برویم.

وی در آخر با اشاره به آمار مرکز آمار کشور عزیزمان ایران مبنی بر وجود حدود هشت میلیون نفر بیمه نشده در کشور گفت: به اعتقاد ما حدود شش تا 6.5 میلیون نفر در کشور هستند که فاقد هرگونه بیمه می باشند.

واژه های کلیدی: سلامت | رایگان | مدیریت | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog