ارابه اعتراض ارديبهشت داوطلبان استان کرمان

ارابه: اعتراض ارديبهشت داوطلبان استان کرمان انتخابات شوراها انتخابات 96 کرمانشاه صلاحیت

گت بلاگز اخبار اجتماعی خانمانه شدن «اعتیاد» را تکذیب می‌کنیم/ کم کردن تعداد مصرف‌کنندگان مواد مخدر ، ستاد مبارزه با مواد مخدر

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: بیش از 580 تن انواع مواد مخدر تا به امروز کشف شده است که در این رابطه شاهد زیاد کردن 12 درصدی کشفیات ‌نسبت به مدت

خانمانه شدن «اعتیاد» را تکذیب می‌کنیم/ کم کردن تعداد مصرف‌کنندگان مواد مخدر ، ستاد مبارزه با مواد مخدر

ستاد مبارزه با مواد مخدر: خانمانه شدن «اعتیاد» را تکذیب می کنیم/ کم کردن تعداد مصرف کنندگان مواد مخدر

عبارات مهم : اعتیاد

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: بیش از 580 تن انواع مواد مخدر تا به امروز کشف شده است که در این رابطه شاهد زیاد کردن 12 درصدی کشفیات نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم.

به گزارش ایسنا، علی مؤیدی در نشستی خبری افزود: در دولت یازدهم و دوازدهم حساسیت و دغدغه ای جهت مبارزه با مسئله اعتیاد و مواد مخدر به وجود آمده به طوری که اخیراً این عنوان شکل شرکت یافته و تشکیلاتی به خود گرفته است.

خانمانه شدن «اعتیاد» را تکذیب می‌کنیم/ کم کردن تعداد مصرف‌کنندگان مواد مخدر ، ستاد مبارزه با مواد مخدر

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر نهاد ریاست جمهوری با ابراز اینکه حضرت آقا نیز باتوجه به حساسیت عنوان پیشگیری و مبارزه با اعتیاد به مسئله ورود کرده اند، بیان کرد: بعد از هر سفر اوضاع استان ها مورد بررسی قرار می گیرد و بعد از آن چشم اندازی از اوضاع استان ترسیم می شود.

وی به تنظیم برنامه ها با استفاده از تجزیه، تحلیل و بررسی مباحث آن هم بر اساس پایه علمی اشاره کرد و گفت: برنامه ها بعد از تنظیم در دبیرخانه ستاد مبارزه با مواد مخدر بررسی می شود.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: بیش از 580 تن انواع مواد مخدر تا به امروز کشف شده است که در این رابطه شاهد زیاد کردن 12 درصدی کشفیات ‌نسبت به مدت

مؤیدی با اظهار اینکه پیوست های پیشگیری، درمان و مقابله ای با مواد مخدر در چشم انداز مطرح شده است احصا خواهد شد، عنوان کرد: در کوتاه مدت کارها سریع و اورژانسی در این زمینه به عمل خواهد آمد.

وی اضافه کرد: ظرفیت ها و سرمایه های فرهنگی، معنوی و اجتماعی استان در جهت تحقق برنامه ها می تواند تأثیرگذار باشد و نیز نقش رسانه ها در بحث مطالبه گری و پیگیری از ناحیه مردم و حاکمیت برجسته و مهم است.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر نهاد ریاست جمهوری خبر داد: با تأسی به فرمایشات مقام معظم رهبری و مدیر جمهور از این به بعد بیش از 50 درصد از توان ستاد مبارزه با مواد مخدر از نظر مادی و معنوی متمرکز بحث پیشگیری خواهد بود.

خانمانه شدن «اعتیاد» را تکذیب می‌کنیم/ کم کردن تعداد مصرف‌کنندگان مواد مخدر ، ستاد مبارزه با مواد مخدر

وی با اعلام اینکه در 5 سال اخیر رویکرد دولت و نظام تمرکز بر بحث پیشگیری و چگونگی اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر بوده هست، ادامه داد: این سقف 50درصدی در همه برنامه های کوتاه، میان مدت و بلندمدت لحاظ خواهد شد.

مؤیدی با تذکر اینکه حاکمیت و دولت به تنهایی نمی تواند پاسخگوی نیازهای جامعه در حوزه پیشگیری باشد، تصریح کرد: بنابراین باید از ظرفیت ها و توانایی های موجود در بطن جامعه استفاده کرد.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: بیش از 580 تن انواع مواد مخدر تا به امروز کشف شده است که در این رابطه شاهد زیاد کردن 12 درصدی کشفیات ‌نسبت به مدت

وی در حوزه مقابله با مواد مخدر گفت: تا به امروز بیش از 580 تن انواع مواد مخدر کشف شده است که در این زمینه به نسبت مدت مشابه سال گذشته 12 درصد زیاد کردن کشفیات مواد مخدر را شاهد هستیم.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر نهاد ریاست جمهوری در پاسخ به اینکه آماری که در زمینه اعتیاد ارائه می شود چقدر بر اساس واقعیت هست، توضیح داد: ما هیچ آمار پنهانی از مردم نداریم و یکی از دستاوردهای 4 الی 5 ساله اخیر ستاد مبارزه با مواد مخدر براق سازی آمار، ارقام و اعداد معتادان به مواد مخدر است.

خانمانه شدن «اعتیاد» را تکذیب می‌کنیم/ کم کردن تعداد مصرف‌کنندگان مواد مخدر ، ستاد مبارزه با مواد مخدر

وی ادامه داد: در گذشته به دلایلی شاید بخشی از آمار کتمان می شد ولی خوشبختانه امروزه این آمار به صورت براق و واضح در اختیار رسانه ها قرار می گیرد.

مؤیدی یادآور شد: بر اساس شیوع شناسی سال 94 بیش از 2 میلیون و 800 نفر مصرف کننده داشته ایم در صورتی که در شیوع شناسی قبلی آمار به دلایلی اعلام نشده بود.

وی افزود: در سال 90 بیش از 3 میلیون نفر مصرف کننده داشته ایم که بر اساس شیوع شناسی سال 94 ، کم کردن تعداد مصرف کنندگان را شاهدیم که جزو دستاوردهای 4 الی 5 ساله ستاد مبارزه با مواد مخدر است.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر نهاد ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: در گذشته چنین اقدام شجاعانه ای گرفته نشده که به آسانی آمار واقعی را بدهند ولی در یک سال اخیر تصمیم گرفته شد تا آمار واقعی بیان شود از این رو هیچ آمار کتمانی از مردم نداریم.

وی با اشاره به محیط های کاری گفت: یکی از اولویت های ما بحث پیشگیری از اعتیاد در محیط های کاری است به طوری که این اقدام در محیط های صنعت، اداری و نظامی به صورت جدی انجام می شود و هیچ محیط کاری از نگاه و چتر پیشگیری و حمایتی ما پنهان نیست.

مؤیدی تصریح کرد: در عسلویه دبیرخانه خاص در زمینه جلوگیری از اعتیاد فعال کردیم؛ در خوزستان نیز محیط های صنعتی جزو اولویت های ستاد است.

وی با بیان اینکه سمن ها سازماندهی و دسته بندی شده است اند، اضافه کرد: اکنون 2 هزار و 365 سمن در سطح کشور با ما همکاری می کنند.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر نهاد ریاست جمهوری راجع به طرح توزیع موادمخدر به مصرف کنندگان، عنوان کرد: اساساً این حرف غلط و کارشناسی نشده، حرف احساسی و بدون مطالعه و بررسی بود. با مطالعه علمی که انجام دادیم می گوییم آن طرح بدون پایه و اساس علمی و نیز به دور قوانین بین المللی و حاکم بر جامعه بود.

وی با اشاره به مباحث مرتبط با دانش آموزان گفت: توزیع مواد مخدر نیز به وسیله دانش آموزان انجام نمی شود.

مؤیدی گفت: اینکه خوزستان واقع شده است در مسیر ترانزیت مواد مخدر بین غرب و شرق و نیز همجواری با دریا مهم است که وجود دارد ولی باز هم اینکه کریدور مواد مخدر باشد را تأیید نمی کنم.

وی با بیان اینکه “راهکارهایی جهت جلوگیری از ترانزیت مواد مخدر در خوزستان داریم”، ادامه داد: هماهنگی و همدلی که بین پلیس، دستگاه قضایی و واجا در جهت ضربه زدن به شبکه های ترانزیت مواد مخدر در استان خوزستان وجود دارد شاید در استان های دیگر الگو باشد.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر، قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر نهاد ریاست جمهوری تأکید کرد: جهت اولیا، دانش آموزان و مربیان برنامه های خاص ای داریم که در جهت پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر حرکت کنیم.

وی گفت: مرزهای خشکی در شرق کشور همه مسدود نشده اند و خلأهایی داریم که هنوز از آن خلأها آسیب می بینیم تلاش بر این است که آن خلأها را پر کنیم.

مؤیدی افزود: تمهیداتی که در شرق کشور داشتیم و موانعی که ایجاد کردیم موجب شد بخش اعظمی از مواد مخدر را به سمت دریا گسیل دادیم که طبیعی است خوزستان به لحاظ ساحلی بودنش هر لحظه امکان دارد از سمت دریا آسیب ببیند.

وی عنوان کرد: ما برنامه هایی جهت تقویت دریابانی و نیروهایی که در مسیر دریا مقابله می کنند داریم.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر نهاد ریاست جمهوری با اشاره به جایگاه خوزستان در سطح کشور از لحاظ کشفیات مواد مخدر گفت: امسال به نسبت مدت مشابه سال گذشته 88 درصد کشفیات مواد مخدر داشته است.

وی راجع به اعتیاد بین زنان تصریح کرد: اعتیاد بین زنان در دهه اخیر زیاد کردن یافته ولی خانمانه شدن بحث اعتیاد را تکذیب می کنم. از 2 میلیون و 800 هزار نفر مصرف کننده 10 درصد آن زنان هستند.

واژه های کلیدی: اعتیاد | برنامه | خوزستان | پیشگیری | ریاست جمهوری | مبارزه با موادمخدر | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog