ارابه اعتراض ارديبهشت داوطلبان استان کرمان

ارابه: اعتراض ارديبهشت داوطلبان استان کرمان انتخابات شوراها انتخابات 96 کرمانشاه صلاحیت

گت بلاگز بین‌الملل راهی جز توافق سیاسی جهت حل بحران لیبی وجود ندارد / وزیر الجزایری

وزیر امور مغرب، اتحادیه عرب و آفریقای الجزایر گفت: هیچ جایگزینی جهت توافق سیاسی به منظور حل بحران لیبی وجود ندارد.

راهی جز توافق سیاسی جهت حل بحران لیبی وجود ندارد / وزیر الجزایری

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان، عبدالقادر مساهل وزیر امور مغرب، اتحادیه عرب و آفریقای الجزایر روز یکشنبه در آستانه یازدهمین نشست وزیران خارجه کشورهای همسایه لیبی در دیدار با مارتین کوبلر فرستاده خاص شرکت ملل در امور لیبی گفت: هیچ جایگزینی جهت توافق سیاسی به منظور حل بحران لیبی وجود ندارد.
مساهل افزود: توافق سیاسی حاضر نیاز به اصلاحاتی دارد ولی چارچوب مهم راه حل بحران باقی می ماند.

عبارات مهم : توافق
وی گفت: این نشست که قرار است دوشنبه شروع شود در چارچوب کمک و همراهی برادران لیبیایی جهت حل مشکلاتشان برگزار خواهد شد و به معنای دخالت در امور لیبی نیست.

وی با اشاره به بیانات کمیسیون دفاع و امنیتی ملی پارلمان لیبی در خصوص دخالت الجزایر در امور داخلی این کشور گفت: ما در الجزایر اصول و قواعد مقدسی داریم که بر اساس آن در امور داخلی هیچ کشوری دخالت نمی کنیم و همین طور اجازه نمی دهیم کسی در امور ما دخالت کند، ولی اگر این مساله مربوط به کشور همسایه باشد، ما از برقراری صلح حمایت می کنیم.
پیشتر طلال عبدالله میهوب مدیر کمیسیون دفاع و امنیت ملی پارلمان لیبی با انتقاد از سفر مساهل به شهرهای جنوبی لیبی گفته بود: این سفر بدون اجازه پارلمان صورت گرفته و در این سفر وزیر الجزایری با اشخاصی که همچنان دشمن لیبی هستند دیدار کرده بود.
وزیر امور مغرب، اتحادیه عرب و آفریقای الجزایر با بیان اینکه تصویر العمل پارلمان لیبی به سفر وی به این کشور هرگز بر ادامه تلاش لیبیایی ها و الجزایر جهت حل بحران این کشور اثر نخواهد گذاشت، گفت: این اظهارت به پیشرفت تلاش ها جهت حل بحران لیبی کمک نمی کند.
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: توافق | سیاسی | الجزایر | بین الملل | لیبی | الجزایر | اتحادیه عرب | عبدالقادر مساهل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog