ارابه اعتراض ارديبهشت داوطلبان استان کرمان

ارابه: اعتراض ارديبهشت داوطلبان استان کرمان انتخابات شوراها انتخابات 96 کرمانشاه صلاحیت

گت بلاگز مازندران پنج مورد وضع حمل طبیعی بعد از سزارین امسال در بیمارستان روحانی

مدیر گروه زنان و وضع حمل دانشگاه علوم پزشکی بابل از پنجمین مورد وضع حمل طبیعی بعد از سزارین امسال در بیمارستان روحانی بابل خبر داد.

پنج مورد وضع حمل طبیعی بعد از سزارین امسال در بیمارستان روحانی

به گزارش خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از ساری، دکتر شهلا یزدانی گفت: بسیاری از زن هایی که سزارین شده است اند، می توانند در بارداری بعدی وضع حمل طبیعی داشته باشند و افرادی را که کاندیدا های مناسب هستند، را باید شناسایی کرد و به آنها اجازه وضع حمل طبیعی داد.

پنج مورد وضع حمل طبیعی بعد از سزارین امسال در بیمارستان روحانی

وی افزود: با توجه به پیشرفت های چشمگیر در روش جراحی این امکان فراهم گردیده است که بسیاری از زن هایی که سزارین شده است اند، بتوانند وضع حمل طبیعی داشته باشند.

یزدانی گفت: باور عوام براین است که بعد از انجام جراحی سزارین دیگر نمی توان وضع حمل طبیعی داشت، در حالیکه این باور نادرست هست.

وی افزود: اگر زن باردار تنگی لگن، سابقه عمل جراحی دیگر مثل خارج کردن فیبروم و سایر علل مامایی و پزشکی جهت انجام سزارین را نداشته باشد، بانظر دکتر متخصص زنان و رضایت مادر، این امکان وجود دارد که بعد از عمل سزارین، وضع حمل بعدی بیمار به طریقه طبیعی آنهم در یک بیمارستان مجهز صورت گیرد.

مدیر گروه زنان و وضع حمل دانشگاه علوم پزشکی بابل از پنجمین مورد وضع حمل طبیعی بعد از سزارین امسال در بیمارستان روحانی بابل خبر داد.

این متخصص گفت: زن باردار 34 ساله اهل بهنمیر در بارداری دوم با دردهای خفیف وضع حمل به این مرکز مراجعه کرد و چون سابقه یکبار سزارین داشت به وی در مورد اینکه امکان وضع حمل طبیعی بعد از یکبار سزارین وجود دارد توضیح داده شد و مادر میل به خود را به انجام وضع حمل طبیعی اعلام کرد و نهایتا نوزاد پسر خود را با وضع حمل طبیعی به سلامت به دنیا آورد.

متخصص زنان و وضع حمل افزود: خوشبختانه در این بیمارستان با بهره گیری از پزشکان مجرب زنان و وضع حمل و تجهیزات پیشرفته، وضع حمل طبیعی بعد از سزارین با نظر دکتر معالج زنان انجام می شود و در این مرکز آمادگی استمرار چنین امر مهمی وجود دارد.

یزدانی گفت: با توجه به سیاستهای دولت در خصوص ازدیاد جمعیت و نیز زیاد کردن آمارزایمان طبیعی در این خصوص کلاسهای مشاوره جهت وضع حمل طبیعی به دنبال سزارین روزهای سه شنبه صبح جهت مادران باردار در بیمارستان آیت ا.. روحانی برگزار می شود.

متخصص زنان و وضع حمل بیمارستان روحانی(ره) بابل گفت: با توجه به موارد موفقیت آمیز اینگونه وضع حمل در این مرکز آمادگی خود را جهت انجام وضع حمل طبیعی به دنبال سزارین و سرویس دهی به این مادران در تمام ساعات شبانه روز اعلام می دارد.

انتهای پیام/ع

واژه های کلیدی: جراحی | طبیعی | سزارین | باردار | بارداری | عمل جراحی | بیمارستان | زایمان طبیعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog